Dijital Reklam Danışmanlığı

Dijital reklam, markasının değerini yükseltmek ve kazancını arttırmak isteyen kişilerin belirli kitlelere hitap etmesi için internet ortamında yayınladıkları reklamlara verilen isimdir. Dijital reklam danışmanlığı sayesinde markanıza en uygun reklamları oluşturabilir ve bu sayede çok daha fazla müşteriye eş zamanlı olarak kısa süre içerisinde ulaşabilirsiniz. Dijital reklamın en güzel taraflarından biri de oluşturulan reklamların birden fazla platformda aynı zaman diliminde yayınlanarak çok daha fazla kişiye ulaşmasıdır.

Google Reklamları

Google üzerinde bir arama yaptığınızda o kelime ile ilgili binlerce sonuç sıralanarak önümüze gelir. Fakat binlerce sonuç arasından ilk sayfada listelemeye girmek günümüzde maalesef kolay değildir. Bu durumda, Google reklamları önemli bir rol oynar.

Google reklamları ile siteniz aramalarda üst sıralara taşınır. Sitenizin SEO puanlarına da olumlu anlamda etki sağlar. 

Bunların yanında Google reklamları işletmenizin, ürününüzün potansiyel müşterine erişme konusunda verimli bir sonu almanızı sağlar. Aynı zamanda Google reklamları ile hedef kitlenizi detaylı olarak seçebilir ve reklamlarınızın ne zaman ve nerelerde görüneceğini seçmenize olanak sağlar. 

Google reklamları ile marka değerinizi arttırmak ve hedef kitleye çok daha kısa süre içerisinde ulaşmak için, en doğru tercih dijital reklam danışmanlık hizmeti almak olacaktır.

Sosyal Medya Reklamları

Günümüzde sosyal medya insanların hayatında önemli bir yer kaplamaktadır ve insanlar zamanlarının önemli bir bölümünü sosyal medyada geçirmektedirler. Sosyal Medya reklamlarının önemli özelliklerinden biri hedef kitlenin daha detaylı bir şekilde ve sektöre özel parametrelerde belirlenmesini sağlamasıdır. 

Sosyal Medya reklamlarında hedef kitlenizin davranışları da birer parametre olarak belirlenebileceğinden, reklamlarınızı özellikle belirli davranış biçimine sahip kullanıcılar arasından seçebilirsiniz. Örneği yalnızca 30-40 yaş arası, son 1 yıl içerisinde yurt dışına çıkmış kullanıcıları filtreleyerek reklamınızı göstermek mümkündür. 

 

Neden Dijital Reklam?

İnternet reklamcılığı olarak da bilinen dijital reklamlar, marka ve ürün sahiplerine birçok bakımdan fayda sağlamaktadır. Dijital reklam kullanımındaki avantajlar aşağıdaki şekilde sıralanabilir: 

  • Dijital reklamlar marka değerini büyük ölçüde arttırır ve akılda kalmasını sağlar. Akılda kalan reklamlar sayesinde müşteri portföyü sürekli canlı kalır.
  • Google, milyarlarca aktif kullanıcıya sahiptir. Dijital reklam, Google arama motoru üzerinde marka ile alakalı aramalar yapıldığında daima üst sıralarda gösterir ve bu sayede daha çok müşteri kazanmanızı sağlar.
  • Dijital reklam, ayrıca en çok kullanıla İnstagram, Facebook, Youtube ve Twitter gibi sosyal medya uygulamalarında da reklam çıkarılmasını sağlar.
  • Türkiye’de yaklaşık 48 milyon aktif kullanıcıya sahip olan bu mecralar sayesinde marka hem akılda kalır hem de müşteri sayısı artar.
  • Dijital reklam dilerseniz lokasyon bazlı reklamlar da yayınlayabilir. Bu sayede hizmet verdiğiniz bölgede ki kişileri çekebilirsiniz ve reklamlarınızı özelleştirebilirsiniz.
  • Dijital reklamları yaş ve cinsiyet doğrultusunda düzenleyebilirsiniz. Bu sayede reklamlar en doğru kişilere ulaştırılabilir.
  • Firmanız ve markanızın hedef kitleye göre tanıtımı yapılır.
  • Mobil reklam özelliği sayesinde markanızın reklamları birçok mobil platformda hedef kitleye gösterilir.
  • Televizyon, dergiler, billboard ve dergilere verilen reklamların maliyetleri düşündüğünüzden çok daha yüksektir. Ayrıca bu alanlara verilen reklamların geri dönüşleri raporlanamaz. Bu nedenle dijital reklamlar çok daha iyi bir seçenektir.